BEZPIECZEŃSTWO

 

Zasady bezpieczeństwa w związku z Covid-19

Drodzy Klienci,

• Przestrzegamy procedur oraz stosujemy środki ostrożności zapewniające bezpieczeństwo klientom oraz nam,  aby sesje zdjęciowe były bezpieczne i przebiegały w komfortowych warunkach.

• Podczas sesji stosujemy środki ochrony indywidualnej takie jak maseczki / przyłbice.

• Wykonujemy sesje tylko jeśli jesteśmy pewni stanu swojego zdrowia. 

• Przed każdą sesją dezynfekujemy klamki od drzwi wejściowych, oraz inne przedmioty, z którymi możesz mieć styczność.

• Sesję zaczynamy i kończymy punktualnie tak, by zdążyć zdezynfekować przedmioty i pomieszczenia dla następnej osoby. Dlatego punktualność jest dla nas tak ważna.

• Nie przyjmujemy klientów “z ulicy”. Klienci rezerwują termin przez Internet lub telefon i wpłacają zadatek przelewem. Nie spotykamy się przed sesją. Wszystkie ustalenia wykonujemy telefonicznie  .

Ważne informacje dla klientów.

• Przychodzimy punktualnie

• Każdy klient powinien nosić maskę/przyłbice którą zdejmujemy dopiero po wejściu do studia.

• Każdy klient jest proszony o zdezynfekowanie rąk

• Prosimy o przychodzenie na sesje bez osób towarzyszących nie biorących udziału w sesji . 

Bezpieczeństwo podczas sesji noworodka

Bezpieczeństwo maleństwa podczas sesji zdjęciowej to ważny temat dla wszystkich rodziców mających obawy oraz wątpliwości dotyczące sesji noworodkowych. Fotografowie noworodkowi ustalili 14 października w całej Polsce dniem bezpieczeństwa podczas sesji, dlatego my również dołączamy się do tej akcji, aby przybliżyć rodzicom jak przebiega sesja z kilkudniowymi noworodkami.

Najważniejszy w sesji zdjęciowej noworodkowej to komfort oraz bezpieczeństwo maluchów, dlatego dbamy o to, aby zdjęcia które wykonujemy odbywały w cichym oraz przytulnym miejscu. Temperatura w pomieszczeniu to ok 30 C tak, aby noworodek czuł się komfortowo, dodatkowo miejsce gdzie układamy maleństwo jest dogrzane ciepłym strumieniem powietrza. Jeżeli maluszek nie śpi, staramy się z rodzicami wyciszyć go oraz uśpić, najczęściej wystarczy, aby maleństwo miało pełny brzuszek.

Zaczynamy od porządnego umycia rąk a dodatkowo podczas całej sesji używamy żelu antybakteryjnego

Bezpieczeństwo podczas sesji
Bezpieczeństwo podczas sesji noworodka

Najczęściej sesje zdjęciową rozpoczynamy od zdjęć z rodzicami tak aby maluszek przyzwyczaił się do nowego otoczenia ( jeśli sesja jest wykonywana u nas w studio ). Później przy zdjęciach samego noworodka układamy je w pozycjach bezpiecznych oraz wygodnych.

Najważniejsze podczas sesji z noworodkami to pamiętać, aby nie robić nigdy nić na siłę. Jeśli maluszek nie jest w stanie czegoś zrobić ma czas na odpoczynek i spokojnie próbujemy później. Zawsze przynajmiej jeden z rodziców asystuje (jest w zasięgu ręki), nawet, jeżeli poza nie wymaga ingerencji podtrzymania główki.

Przed każdym zdjęciam rodzic jest informowany co będzie robione i jak ma nam w tym pomóc. Niektóre ujęcia mogą wydawać się bardzo ryzykowne i na to chcemy zwrócić szczególną uwagę. Zdjęcia podlegają obróbce i niepotrzebne elementy, takie jak dłoń podtrzymująca dziecko, zostają usunięte

Bezpieczeństwo podczas sesji

Ważne informacje dla rodziców

1) wiek i waga dziecka

Wiek dziecka stanowi istotną rolę podczas zdjęć noworodkowych. Dla świeżo upieczonych rodziców pierwsze dni po porodzie są często trudne, bo nowy członek rodziny pochłania każdą minutę. Ale jest to również czas, kiedy maleństwo dużo śpi, jest bardzo elastyczne i samo przybiera pozycje, w jakich układało się w brzuszku mamy. Nie ma potrzeb do obawy, że maleństwu jest nie wygodnie, bo dla kilkudniowego dziecka takie pozycje są rzeczą naturalną. Wygląd zmienia się z dnia na dzień i jest to czas, kiedy warto uwiecznić je na zdjęciach. Dlatego najlepszy przedział dniowy na takie zdjęcia to 5 a 14 doba życia.

Na naszych zdjęciach widać maluszki słodko śpiące. Jednak oczywiście mogą być wyjątki i nasza sesja na początku może wyglądać troszkę inaczej. Najważniejsze to spokój rodziców, bo wszelkie nerwowe zachowanie może się udzielić dziecku. Na sesje mamy sporo czasu, więc dzięki spokojowi i opanowaniu na pewno maluszek będzie z nami współpracować.

Jednak nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że przychodząc z miesięcznym niemowlęciem na sesję, otrzymają Państwo takie zdjęcia, ponieważ usypianie takie malca trwa bardzo długo (3-5 h), a podczas próby przełożenia lub ułożenia maluch się czesto wybudza. Warto tutaj dodać, iż oprócz wieku noworodka istotną rolę odgrywa waga dziecka. Jeżeli urodzi się maluszek ważący ok 2200 g- 2500 g, nie ma problemów zdrowotnych i świetnie się rozwija można umówić się na sesje, kiedy maleństwo przekroczy 30000 g- 3500 g, ponieważ dużo lepiej radzi sobie z utrzymaniem temperatury ciała i wystarczy podgrzać pomieszczenie do odpowiedniej temperatury.

2) higiena

Podczas sesji dbamy o higienę rąk, dezynfekujemy je przed i podczas układania maleństwa. Wszystkie koce są regularnie prane w specjalnych antyalergicznych płynach po każdej sesji. Nie umawiamy się na sesje, gdy jesteśmy chorzy.

3) światło

Mimo wielu sprzecznych badań o wpływie światła błyskowego na oczy maluszka my z takiego świata nie korzystamy. Używamy tylko światłą ciągłego ( zastanego )

Mam nadzieję, że post ten przekona Was, że takie sesje nie stanową zagrożenia, pod warunkiem, że przy wyborze fotografa pokierujecie się umiejętnościami oraz doświadczeniem fotografa. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji

Jednocześnie chcemy podziękować rodzicom którzy nam zaufali i pozwolili nam na fotografowanie swoich maleństw

 

bezpieczeństwo podczas sesji noworodka jest sprawą najważniejszą

[wdgpo_plusone]

Łódź, fotograf wesele
UA-74740630-1